INSTITUTE OF CAREER DEVELOPMENT


Powołany w 2011 roku na śródziemnomorskiej Malcie, stanowi platformę rozwoju nowoczesnego programu HumanBrand®, kierowanego do osób przedsiębiorczych i rozwijanych karierę, w tym obecnych i przyszłych liderów biznesu w Europie i na świecie a także osób poszukujących pracy, w tym trwale bezrobotnych. W Polsce działa aktywnie od września 2012 roku.

Zadaniem Instytutu jest szerzenie idei, według której świadome zarządzanie własną karierą zawodową oraz spójność i wiarygodność człowieka – stanowią sedno sukcesu, nie tylko osobistego ale również reprezentowanych przez nas organizacji.

Instytut realizuje działania edukacyjno-badawcze a także społeczne, w tym programy szkoleniowe otwarte dla grup oraz indywidualne sesje mentoringowe dla osób aktywnych na rynku pracy. W ramach procesu edukacyjnego, przy współpracy wysokiej klasy specjalistów, realizowany jest autorski program HumanBrand®, którego mam przyjemność być liderem.

 

Instytut wyróżnia nie tylko autorski program i międzynarodowy zespół, ale także silne wartości zgodne z filozofią HumanBrand®. Należą do nich zaufanie, szacunek, talent, kreacja, merytoryczność oraz rozwój i nowatorstwo, wyprzedzające światowe programy komunikacji i budowy marki. Są one zgodne w wyznawanym przez mnie systemem wartości, dlatego moja praca i wkład w rozwój Instytutu mają dla mnie szczególny wymiar.

 

Malta

 

Wyspa będąca siedzibą Instytutu – jest miejscem spotkań narodowości z całego świata. Wyspę charakteryzuje silny, prorodzinny pierwiastek. Mała lokalna społeczność niespełna pięciuset tysięcy rdzennych Maltańczyków pielęgnuje swoją kulturę i dba mocno o potrzeby bliskich. Znajduje przy tym zawsze miejsce na stworzenie życzliwej atmosfery odwiedzającym ją turystom. A jest ich wielu – każdego roku odwiedza wyspę około 2 mln gości!

Śródziemna lokalizacja tej małej, słonecznej wyspy zdecydowała o umiejscowieniu Institute of Career Development w Europie.

Mam przyjemność mieszkać częściowo w Polsce i na uroczej Malcie. Często zdarza mi się porównywać życie jakie wiodę tam i w Warszawie. Różni się ono głównie tempem. W Polsce jest ono w moim przypadku niezwykle szybkie, tam nieporównywalnie zwalnia. I nawet gdy jestem w wirze pracy, czuję, że pracując wypoczywam.